Başak Burcunun Özellikleri Kısaca


Başak Burcunun Özellikleri Kısaca

Başak burcunun özellikleriBaşak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Başak burcunun özellikleri kısaca anlatılırken ilk olarak bu burca mensup olan kişilerin yanında kendinizi huzurlu; ve güven içerisinde hissedeceğinizi belirtmemiz gerekir. İnsanlara soğuk görünebilen bu burç için bu durumun nedeni, duygusal tepkileri çok sık vermemesidir. Çünkü Başak burcu şüphecidir. Takım içerisinde oldukça üstün başarılar sergileyebilir. Bununla birlikte alçak gönüllüdür. Titiz, aynı zamanda yardımsever bir karakterdir. Tüm bu özellikleri nedeniyle, özellikle takım çalışmalarının aranan ismidir.

Başak burcunun özellikleri arasında, duygusal insanlarla gerektiği kadar yakın olamamak da yer almaktadır. Bunun nedeni, kendilerinin duygularından çok mantıkları ile hareket etmeleridir. Her şey kuralına uygun, ve doğru olsun isterler. Temizliğe, ve sağlığa önem veren Başak burcu, evleneceği insanın da kusursuz olmasını ister, ve sırf bu nedenle de çok zor evlenir. Maddi şeylere düşkünlüklerinin söz konusu olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz.

Bir Başak burcu, inanılmaz derecede tutumlu olabilir, hatta bu anlamda bazı zamanlar dozunu da aşabilir. Bununla birlikte, görünüş onlar için gerçek anlamda çok önemlidir. Dışardan herhangi bir insan için Başak burcunun yanına yaklaşmak zordur. Ama aslında bir Başak burcu, hem ailesi, hem de yakınlarına çok ilgili davranmaktadır. Kendine çok dikkat eden bu burç, zaman zaman bu dikkati nedeni ile etrafındaki insanların sinirini dahi bozabilmektedir. Bir Başak burcu sadece dış görünümüne değil, aynı zamanda iç dünyasına da önem verir, bazı zamanlar kendine çok da acımasız davranabilir.

Başak burcunun özellikleri nelerdir diyenler için şunu belirtmeliyiz: Bu burç gerçekten zaman zaman acımasız eleştirilerde bulunabilir. Bu sizi her ne kadar rahatsız da etse, dikkate almalısınız, çünkü bir gerçeklik payı mutlaka vardır. Başak burcu hem kendisinin, hem de sizin zayıf noktalarınızı kolayca görebilme yeteneğine sahiptir. Bazen kendilerini çok farklı yerlerde görebilen Başak burcunun özellikleri arasında, bencillik ve arsızlık da yer almaktadır. Bencilliği, herkesten farklı olduğunu düşündüğü, tabiri caizse kendini kaf dağında gördüğü için yapar. Ama arsızlığının sempatik durduğunu da bilmemiz gerekir.

Başak burcunun özellikleri kısaca anlatılırken şunu da belirtmeliyiz, eğer bir Başak burcu, bir insanı güçsüz buluyorsa, bu nedenle onun sorunlarını çözemeyeceğini düşünüyorsa, sorunu kendi sorunu gibi benimser; ve sorunun sahibine dahi sormadan, kendisi çözmeye çalışır. Uzun süre yaşadıkları da bir gerçektir. Bunu, düzenli yaşama verdikleri önem sayesinde başarırlar.

Yalnız olmayı seven bu insanlar, sadece başarılı oldukları konularda gündeme gelip, bunun dışında da arka planda kalmayı tercih ederler. Hafızası güçlü olan Başak burcundan, çok sayıda hikaye dinleyebilirsiniz geçmişe dair…

Yorum Yapmak Istermisin?

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin

.