Boğa Burcunun Özellikleri Kısaca


Boğa Burcunun Özellikleri Kısaca

Boğa burcunun özellikleri

Boğa Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcunun özelliklerinden söz etmeye ilk olarak, onların umudu simgelediklerini belirterek başlamalıyız. Sorumluluklarına bağlı, ve aynı zamanda sabırlı olan Boğa burcu insanı hem sıcak kanlıdır, hem de insancıl… Hem ruhsal; hem de fiziksel varlığına önem veren Boğa burcuna dışardan baktığınızda, onun çok sakin, mülayim, olaylara karşı tepkisiz… olduğunu düşünebilirsiniz. Ama eğer kızdırırsanız, size bir Boğa gibi saldıracağını da aklınızdan çıkartmamalı, bu anlamda onları denememelisiniz; bu sizin şansınızı zorlamanızdan başka bir işe yaramayacaktır.

Boğa burcunun özellikleri kısaca anlatılırken, onların gerçekten de olaylara geç tepki verebildiklerini belirtmemiz gerekir. Ama bu demek değildir ki, aynı yavaşlığı, kızdıklarında da sergileyebilirler… Bir Boğa burcunu şu şekilde tanıyabilirsiniz: Sakin, sabırlı, soğukkanlı, durgun, sahiplenici; elinden gelen işleri yapmaktan kaçınmayan… Öyledirler de aslında…

Eğer Boğa burcu bir insana bir sorumluluk verdiyseniz; ya da size bir borcu varsa, mutlaka bu sorumluluğu; ya da borcu yerine getirip, size ödeyecektir. Onlar azimli, ve kararlıdırlar. Biraz önce sahiplenici bir karakterleri olduğundan söz etmiştik. Bu karakter hem maddi anlamda, hem de insanlara karşı söz konusudur. Yani, bir Boğa burcu eşiniz varsa, siz onunsunuzdur; aynı şey dost; ya da aile fertleri için de geçerlidir.

Çevresine karşı iyi düşünceleri olan Boğa burcunun özellikleri arasında bencillik yoktur. Kibar, aynı zamanda girdikleri ortamlarda uyum sağlayabilen insanlardır. Ama tüm bunlar, onların sabrının da bir sınırı olduğu gerçeğini değiştirmez. Ve sabrı zorlanan Boğa burcu, artık her an patlayabilecek duruma gelmiş demektir. Kendini bir ortamda rahatsız hissedeceğini düşünen bir Boğa burcu, o ortama girmez.

Boğa burcunun özellikleri kısaca anlatılırken, dikkat edilmesi gereken bir diğer noktanın da, kıskançlık, çok fazla yemek yemek; ve maddiyata düşkünlük olduğunu belirtmek gerekir ki, sadece Boğa burcuna yakın olan insanlar değil, Boğa burcu olan kişiler de bu durumlara karşı dikkatli olmalıdırlar. Aksi halde istemedikleri durumlarla karşı karşıya kalabilirler.

Bir Boğa burcu insanı, çocukken de yetişkin bir insan olduğunda da hem ilgi, hem de sevgiye muhtaçtır. Çevrenizde bulunan Boğa burcu insanların bu ihtiyaçlarını gidermek ise tamamen sizin görevinizdir. Bir Boğa burcu insanı, karşı cinslere karşı çok bağlıdır. Aynı zamanda etkileyici bir görünümleri vardır, bunu bilir, insanları nasıl etkileyeceklerinin farkına varabilirler. Bakımlu olan Boğa burcu insanı için kendine bakmak, para kazanmak için yapılan meslek kadar önemlidir. Etraflarına karşı yapmış oldukları tüm hareketler, iyi niyetli davranışlar… kendilerini göstermek içindir. Bir Boğa burcu insanı çok iyi bir dinleyici olabilir, ama bunun yanında, düşündüğü her şeyi net bir şekilde ifade eder, konuşkandır.

Boğa burcunun tüm bu özelliklerinin yanında, insanları çileden çıkartabilecek kadar sabit fikirli olduğunu da belirtmek gerekir. Onlar için gri yoktur, her şey ya siyah, ya da beyazdır.

Yorum Yapmak Istermisin?

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin

.