Merkür Gerilemesi Ocak 2016


Merkür Gerilemesi Ocak 2016

Merkür gerilemesinin burçlara etkisiMerkür Gerilemesinin Burçlara Ekisi

Merkür Gerilemesinin Koç Burcuna Etkisi: Eskilerden tanıdığınız kişilerle bir araya gelebileceğiniz Merkür gerilemesinde, eğer daha önceden planlamış olduğunuz organizasyonlar varsa, planlarınızın üzerinden bir kere daha geçerek, bu planları uygulamaya başlayabilirsiniz. Gelecek ile ilgili planlarınız varsa, hedeflerinize yönelik olarak projelerinizi baştan gçzden geçirmeniz gereken bir dönemdesiniz.

Merkür Gerilemesinin Boğa Burcuna Etkisi: Merkür gerilemeninin burçlara etkisinden söz ederken şunu belirtmeliyiz ki, Merkür, iletişim, ve haberleşmenin burcudur. Bu nedenle, iletişim ile ilgili problemler yaşanabilmesi olasıdır. Bundan dolayı, yeni kararların verilmesi, ve uygulanmaya başlaması yanlış olacaktır. İş ile ilgili yeni planları varsa Boğa burcu bu planları yeniden gözden geçirmeli, nerelerde eksiği varsa kapatmaya çalışmalıdır. Yeni iş teklifleri alınabilir, ama karar vermeden önce çok iyi düşünmek gerekir. Verilen kararlardan, Merkür gerilemesi döneminde vazgeçilmemesinin gerekliliği de unutulmamalıdır. Aksi halde, sonrasında pişmanlık yaratabilir.

Merkür Gerilemesinin İkizler Burcuna Etkisi: Eğitim sürecinde İkizler burcunu etkisi altına alacak olan Merkür gerilemesi, bu dönemde, eğitimine devam eden kişilerin, bilgilerini tazelemeleri, öğretmenlerin öğrencilerinin eğitimindeki ilerlemeyi yakından takip etmesi gerekiyor. Tez hazırlayan kişilerin ise bu dönemde oldukça verimli olabileceklerini belirtmek gerekiyor. Şimdiye kadar fark edemediğiniz küçük detayları fark edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Fikirleriniz, yaşam felsefeniz, yurtdışı ile alakalı işleriniz varsa, bu dönem tüm bu unsurları bir kere daha değerlendirmeniz gerekebilir. Uzun zamandır aramadığınız arkadaşlarınız, ve uzaklarda bulunan yakınlarınızı aramak için Merkür gerilemesi iyi bir dönem olarak görünüyor. Hayatınızda yeniliklere yer verecekseniz, örneğin bir ilişkiye başlayacaksanız, önce geçmişteki ilişkilerinizi gözden geçirin, ve nerelerde hata yaptığınızı düşünün… Aynı hataları tekrarlamak değil, hatalardan ders almak önemlidir.

Merkür Gerilemesinin Yengeç Burcuna Etkisi: Merkür gerilemesinin burçlara etkisi 2016 yılının ilk günlerinde Yengeç burcu için incelendiğinde, dikkat edilmesi, ve yeniden değerlendirilmesi gereken konunun maddiyat olduğu; ve borçlar, ortaklıklar, yatırımlar, banka işlemleri, başkalarının üzerinden elde edilen gelirler… gibi tüm unsurların yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Aksayan, geciken işleriniz varsa, bu işleri yeniden düşündüğünüzde, ve neden geç kaldıklarını anlamaya çalıştığınızda, daha önce gözden kaçırdığınız unsurlarla karşılaşabileceksiniz.; ve işinize neyin engel olduğunu bulmanız kolay olacak. Ortaklarınızla maddi problemler yaşıyorsanız, bu durumu çözebilmek adına yeni bir girişimde bulunmak yerine, her ikiniz de ne yapabileceğinizi düşünmelisiniz. Bu şekilde orta yolu bulmanız mümkün olacaktır.

Merkür Gerilemesinin Aslan Burcuna Etkisi: Birlikte olduğunuz kişiye karşı gösterdiğiniz her çabanın karşılığını almak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Siz aşıksanız, o da aşık olmalı, siz onunla mutluysanız o da sizinle mutlu olmalı… Eğer ilişkinizde, siz ya da o, sadece kendini düşünüyorsa, ve siz bu nedenle biz olmayı başaramıyorsanız, ilişkinizi gözden geçirmenizin gerektiği bir dönemdesiniz. Birbiriniz ile ilgili sorunları saygılı bir şekilde, konuşarak çözmeniz gereken bir dönemdesiniz. Eğer yeni bir ilişkiye başladıysanız, birbirinizi iyi tanımaya önem vermelisiniz.

Merkür Gerilemesinin Başak Burcuna Etkisi: Var olan planlarınızı, ve proje hedeflerinizi uygulamaya başlamadan önce yeniden düşünmelisiniz. Merkür gerilemesinde, insanlar, daha önceden fark edemedikleri eksiklerini bulabilirler. Bu nedenle, eğer düşünmeden başlamış olduğunuz bir işiniz varsa, kısa bir ara verip, doğru adımlar atıp atmadığınızı da gözden geçirebilirsiniz. Eğer Merkür gerilemesi sırasında bir iş teklifi alırsanız, öncesinde mutlaka çok iyi düşünün. Eğer kabul etmezseniz, Merkür gerilemesinin sonunda daha iyi bir iş teklifi alabilirsiniz. Bilgisayarınızda, ya da telefonunuzda güçlü bir Anti-Virüs programı kullanın; ama yine de güvenmeyip, bilgilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin…

Merkür Gerilemesinin Terazi Burcuna Etkisi: Merkür gerilemesinin burçlara etkisi 2016 yılında değerlendirildiğinde, iletişim ile ilgili konulara dikkat edilmesi gerektiğini belirtmeliyiz: çünkü yanlış anlaşılmalar gündeme gelebilir. Birlikte olduğunuz insan ile sorunlar yaşıyorsanız, bunun nedenlerini araştırmanız gereken bir dönemdesiniz. Eğer birlikte olduğunuz kişi ile aranızda yanlış anlaşılmalar nedeni ile bir mesafe oluştu ise; ya da kısa zaman önce ayrılık yaşadıysanız, yeniden birlikteliğe başlayabileceğiniz; ya da aradaki mesafeleri kapatmak adına neler yapabileceğinizi düşüneceğiniz bir dönemdesiniz. Yeni bir ilişkiye başlamaktansa, eskiyi düzeltmenizi önerdiğimiz bir dönemdesiniz. Terazi burcu ayrıca, kar – zarar getirebilecek yatırımlardan bu dönemde kaçınmalı. Çocuklarını düşünmeli, onlar için bir şeyler yapmalı; ya da hobileri ile ilgilenmeli…

Merkür Gerilemesinin Akrep Burcuna Etkisi: Ailenizle olan iletişimlerinizde dikkatli olmanızın gerektiği bir dönemdesiniz. Özgürlük isteğiniz; ve onların buna engel olma atılımları, aranızda problemlerin oluşmasına neden olabilir. Ama bu anlamda sakin olması gereken taraf sizsiniz. Hatta gerekirse esnek de olabilirsiniz. Geçmişte arkadaşlarınızla yaşadığınız problemlerin gündeme gelebileceği bu dönemde dikkat etmeniz gereken, olayları yeni bakış açıları ile yeniden değerlendirmenizin gerekliliği olacaktır. Bir ev ya da araba almak istiyor olabilirsiniz, ama fiyatının yüksek olması sizi bu isteğinizden uzak tutabilir. Ama Merkür gerilemesinin bitmesi ile birlikte fiyatın düşebileceğini de belirtmeliyiz. Bir şeye karar vermeden önce, sizin için olumlu, ve olumsuz sonuçlarını mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Merkür Gerilemesinin Yay Burcuna Etkisi: Önceden fark edemediğiniz pek çok şeyin farkına varacağınız bu dönemde, oturduğunuz yer, eğitim hayatınız ile ilgili verdiğiniz kararlar; ve yakın çevrenizle olan iletişiminizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Bir yere gitmeyi düşünüyorsanız, yola çıkmadan önce araştırmalarınızı detaylandırın: Katılmayı düşündüğünüz etkinlik gerçekten olacak mı; ya da sizin istediğiniz şey mi, kalacağınız otel size uygun mu, yol ile alakalı problem var mı? Bu arada, tam bu dönemde karşınıza bir teklif çıkabilir; ama değerlendirmeyi, tüm yönleri ile düşünerek yapmanızda yarar var. Yolculuklarınızı, imza atmak değil, keyifli zaman geçirebilmek için planlarsanız, bu yolculuklar sizin için daha yararlı olacaktır. İmzalardan önce her detayı incelemenizde yarar vardır.

Merkür Gerilemesinin Oğlak Burcuna Etkisi: Hiç bir şey için acele karar vermeyin, her şeyi bir kere daha düşünmeniz gerektiğini unutmayın. Herhangi bir işe neden olan problemlerin neden kaynaklandığını incelemek, ve bunun yanında finansal kararları da değerlendirmek, yerinde olacaktır. Merkür gerilemesinin öncesinde karar vererek bir işe adım atmış iseniz, bu işin nasıl gittiğini, durumdan memnun olup olmadığınızı değerlendirebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan teklifleri enine boyuna iyice düşünün. Merkür gerilemesinin bitmesi ile birlikte, aynı teklifi daha iyi şartlar altında alabilirsiniz. Geçmişten gelen bazı sorunlar, maddi sıkıntıya neden olabilir; ve siz bu sorunları şu dönemde, dikkatli davranarak çözebilirsiniz.

Merkür Gerilemesinin Kova Burcuna Etkisi: Merkür gerilemesi sizin burcunuzda gerçekleşeceği için, Kova burcu olarak çok dikkatli olmanız gereken bir dönemden geçiyorsunuz… Özellikle kendiniz adına, sağlığınız, fiziğiniz, toplumdaki yerinizi sorgulayabileceğiniz, değişmeyi isteyerek daha ön planda olmayı hedefleyebilirsiniz; ama dikkat! Farklı olan her şey iyi değildir. Bir karar vermeden önce, olumlu dahi olsa çok iyi değerlendirmek gerekir. Kararlarınızı, insanların düşüncelerine göre değil, kendi hedef; ve isteklerinize göre vermelisiniz; ancak, her ne karar verirseniz verin, uygulamaya 1 Şubat 2016 sonrasında başlamanızı önerebiliriz.

Merkür Gerilemesinin Balık Burcuna Etkisi: Toplumun, ya da bazı insanların sizden beklentilerini değerlendirebileceğiniz bir dönemdesiniz. Öyle ki zaman zaman, sizin mi, yoksa onların düşüncelerinin mi doğru olduğunu sorgulayacaksınız. Ama bu noktada, hem siz başlı başına bir birey olduğunuzu hatırlamalısınız; hem de toplum içerisinde yaşadığınızı; ve ona uyum sağlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Kendinize göre plan, ve projeleriniz olabilir, bunları topluma nasıl kabul ettirebileceğinizi düşünmelisiniz. Her zaman sizin bildiğiniz doğru değildir, ama insanlara uyum sağlamak durumunda kalacak kadar aciz de olmadığınızı unutmamalısınız. Bu dönemde kimseye bağımlı kalmayın. Bitirmeniz gereken işleri tamamlayın, ve hedeflerinize bakarak onlar hakkında düşünün…

Yorum Yapmak Istermisin?

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin

.