2016 Mars Retrosunun Burçlara Etkisi


2016 Mars Retrosunun Burçlara Etkisi

Mars retrosuMars retrosu 2016 5 Mart itibari ile gündemimizde; ve Mars retrosunun sıkıntılı bir süreç olacağını sizlere belirterek, sonrasında Mars retrosunun burçlara etkisini anlatmak istedik. Peki Mars retrosu neden sıkıntılı? Çünkü Mars, hızlı bir gezegen, geriye dönüp bakmayı sevmeyen, kontrollerden hoşlanmayan… Ve Mars retrosu 2016 dediğimizde, Mars gerilemesinden söz ediyoruz aslında… Şimdi varın siz düşünün neden sıkıntılı olduğunu. Öyle bir süreç yaşayacağız ki, attığımız adımlar bizlere, sonucunu hiç düşünemediğimiz durumlar yaşatacak… Örneğin: Belki bir bebeğe kan verip, onun hayatını kurtaracaksınız; ama sonrasında o bebek büyüyüp, pek çok insanın hayatını kaybetmesine neden olacak… İşte böyle… Gelin şimdi, Mars retrosunun burçlara etkisini gözden geçirelim…

Mars Retrosu 2016

Koç: Uzak şehirlere gitmeyi düşünüyorsanız, ya da yurtdışı ile bağlantılı girişimleriniz varsa, yarı yoldan geri dönebilmeniz söz konusu olabilecek. Yakın çevrenizdeki insanlarla fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz, ve bu durumun, sizin agresif olmanıza sebep olacağını belirtmeliyiz. 27 Mayıs 2016’ya kadar bu anlamda dikkatli olmalısınız. İnsanlara karşı öyle tutarsız tavırlar sergileyebilirsiniz ki, bu tavırlarınız sizi dahi şaşırtabilir. Enerjinizin düşük olduğu bir dönemdesiniz. Mars retrosu sırasında istemediğiniz şekilde ilerleyecek durumlar: eğitim süreciniz, hukuksal işleriniz; ve uzak akrabalarınızla olan iletişiminiz şeklinde özetlenebilir.

Boğa: Finansal anlamda büyümek, ve gelişmek isteyeceğiniz bu süreçte, ev, araba gibi büyük alımlar da yapmak isteyebilirsiniz; ve Mars gerilemesi size destek de olabilir. Ama siz yine de harcamalarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Dikkatli olmanız gereken maddi konular sadece sizinle de ilgili değil, eşiniz, ortak iş yaptığınız kişiler; ve miras konularında da dikkatli olmalısınız. Birlikte çalıştığınız insanlar, sizden habersiz bazı girişimlerde bulunmuş olabilir; ve siz bu durumlardan rahatsız da olabilirsiniz; ve dolayısı ile küçük problemler yaşayabilirsiniz. Kendinizi hemen savunmaya geçebileceğiniz durumlar olabileceği gibi, insanların şaşıracağı kadar agresif de olabilirsiniz; bu anlamda dikkatli olmalısınız.

İkizler: Aşkla ilgili konular, Mars retrosu 2016 sırasında İkizler burcu için karmaşık olabilir. 27 Nisan’dan sonra ise daha da karmaşık bir hal alabilir. 27 Mayıs’a kadar da bu süreç bu şekilde devam eder. Evliyseniz; ya da uzun zamandır birlikte olduğunuz bir insan varsa, yaşayacağınız ateşli tartışmalar dolayısı ile ayrılıklar da yaşayabilirsiniz. Stresinizi; ve öfkenizi kontrol altına almanız gereken bir dönemde bulunmakla birlikte, aşk yaşamınızda kararsız kalıp, belirsiz davranışlar sergileyebileceğinizi de belirtebiliriz. Birlikte olduğunuz insana karşı bedensel bir istek duyabilirsiniz. Ancak, ona karşı hem tavır yapıp, hem de sizinle ilgilenmesini istemek ne kadar doğru olur? Biraz tutarlı olmalısınız…

Yengeç: Mars gerilemesi sırasında Yengeç burcunun, sağlığına genel olarak dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle 27 Mayıs’a kadar, diş; ve boyun ile ilgili sağlık sorunları yaşayabilmeniz muhtemel görünüyor. Ruhsal olarak ise karmaşık bir dönemdesiniz. Nerede ne yapacağınızı algılayabilmek oldukça zor. İş ortamında, birlikte çalıştığınız insanlara karşı ani çıkışlar yapabilmeniz söz konusu olabilir. Günlük olarak yapmanız gereken işlerden çok sıkılacağınız bir dönemdesiniz…

Aslan: Arkadaşlarınızla ilgili sorunlar yaşayabileceğiniz bu dönemde, eğlenceye düşkün olan siz Aslan burcunun düşüncelerinde, ve eğlenme tarzında bazı değişiklikler gündeme gelecektir. 27 Mayıs’a kadar, geçmişte birliktelik yaşadığınız insana karşı bir özlem hissedebilir; ve kimse ile paylaşmak istemediğiniz hobiler de edinebilirsiniz. Geçmişte birlikte olduğunuz insanı özlüyorsanız, onu arasam mı aramasam mı şeklindeki düşüncelerinizin sizi ruhsal anlamda yoracağını söyleyebiliriz. Eğer bir birlikteliğiniz varsa; ve o insana karşı duygularınızın sık sık değiştiğinden şikayet ediyorsanız, ilişkinizde bir değişim yapmak size iyi gelecektir; aksi halde çok yorulacaksınız. Konudan konuya atlayan karmaşık yapıdaki siz, farklı insanlara merak da duyabilirsiniz.

Başak: Ev; ve aile ile ilgili gelişmeler sizin için çok önemli; ve Mars retrosu sizi bu anlamda şaşırtacak gibi görünüyor. Aile fertleri ile aranızda yaşanacak beklenmedik gelişmeler, kırıcı konuşmalar, tatsızlıklar, sizi bu anlamda biraz olgunlaştırabilir. Evinizle ilgili; ya da yakın ailenizle aranızda geçen gergin durumlar, ani şekilde öfkelenmenize neden olabilir. Unutmayın, öfkeyle kalkan, zararla oturur…

Terazi: Mars retrosunun burçlara etkisi Terazi burcuna, geçmişte kalan, ve yarım bırakılan işleri hatırlatacak. 27 Mayıs’a kadar, hobileriniz, ve eğitim hayatınıza dair yeni adımlar atabilirsiniz. Enerjiniz düşük olduğu için arkadaş çevrenizden uzaklaşmanız söz konusu… Bununla birlikte, kısa yolculuklarınız söz konusu olabilir. Kendinizi tembel; ve uyuşuk hissedeceğiniz bu dönemde, arkadaşlarınızın yaptığı planlara ayak uydurmanız zor olacak.

Akrep: Mars retrosu 2016, sizi maddi anlamda uyarıyor. Sonunu düşünmeden harcamalarda bulunmamalı, alışveriş yapmamalısınız. Aksi halde zor durumda kalabilir, bazı olumsuzluklar dolayısı ile panik hali yaşayabilirsiniz. 27 Mayıs sonrasında ise arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilmeniz, ve kendi iç dünyanıza bakmanız söz konusu olabilir. Zor zamanlarınızda, kendinizi insanlardan çekmeyin, tam aksine, güçlü olarak yolunuza devam etmeniz gerektiğini bilin.

Yay: Mars retrosu 2016 Yay burcunda da gerçekleşecek Ve bu durum, sizin kendinizle sorunlar yaşamanıza neden olacak. Kendinize olan güveniniz azalacak. Neyin sizin için yararlı olacağını anlamakta zorlanacağınız bu dönemde, kendinize sık sık ne istediğinizi soracaksınız. İnsanların sizlerden bazı beklentileri var; ama siz bu beklentilerden rahatsız olabilir, kendinizi onlara bir kere daha anlatmak isteğinde bulunabilirsiniz. Kimseye kendinizi ifade etmek zorunda değilsiniz, bu dönemde umursamaz olmanızı size öğütleyebiliriz…

Oğlak: Bu dönemde Oğlak burcu olarak daha çok kendinizi, ihtiyaçlarınızı düşünecek; ve tabiri caizse biraz bencil davranacaksınız. Bilinçaltınızla karşı karşıya geleceğiniz bu süreçte, size dost gibi görünen düşmanlarınız olduğunu görebilir; ve bu anlamda bazı travmalar da yaşayabilirsiniz. Sürekli olarak bir şeyleri yanlış yaptığınızı düşünebilir; ve huzursuz tavırlar sergileyebilirsiniz. Ve bu durumlar sizi yorabilir de… Arkadaşlarınızın size destek olmasını beklediğiniz bu dönemde, istediğiniz desteği alamayışınız, sizi kendinizle başbaşa bırakabilecek; ve kendinizle yüzleşip dertleşeceksiniz; ama bu sizin için pek de iyi olmayacaktır.

Kova: Gerek sosyal organizasyonlar, gerek içinde bulunduğunuz gruplar, gerekse de arkadaşlarınızla yüksek sesle tartışacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yaşamınızın sadece kendinize ait olmasını istiyorsunuz. Bu nedenle, insanları istemeden kırabilmeniz, ve biraz da bencil olabilmeniz söz konusu. 27 Mayıs’a kadar, konuşmalarınız yanlış anlaşılabilecek; ama zaten siz de insanları anlamakta zorlanacaksınız.

Balık: İş hayatınızda küçük karışıklıklar yaşayabilirsiniz. Kendinizi geri planda kalmış hissedebileceğiniz gibi, fikirlerinize önem verilmediğini de düşünebilirsiniz. Hep insanları suçlamayın, belki onlar size yanlış yapabilir; ama siz de çok tutarlı değilsiniz. 27 Mayıs’a kadar ilginç insanlarla karşılaşabilirsiniz. Önünüze çıkan fırsatları iyi değerlendirirseniz, Mars gerilemesi sizi çok da etkilemeyecek. Çünkü siz zaten işte sorunlar yaşamaya alışkınsınız.

Yorum Yapmak Istermisin?

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin

.