Merkür Balık Burcunda 2016


Merkür Balık Burcunda 2016

Koç: Merkür Balık burcunda 2016 seyrini 5 Mart – 22 Mart 2016 tarihleri arasında sürdürecek. Bu sırada Koç burcu olarak, gerek iş, gerek eğitim hayatınızla ilgili konularda; ve yakın çevrenizle olan iletişimlerinizde bilinçli hareket etmelisiniz. Düşünceleriniz akıllıca olmalı. Özellikle iş hayatınızda, hem görüştüğünüz kişilere karşı dikkatli olmalı; hem de söylenenleri iyice tartmalısınız.

Boğa: Merkür Balık burcundayken, hedeflerinize ulaşma konusunda Polianna’cılık oynamamalısınız. Bu dönemde, kim dost, kim düşman ayırt etmekte zorlanırsınız. Çünkü olayları net bir bakış açısı ile ele alamazsınız. İnsanlara yardım etmeyi isteyeceğiniz bu dönemde, ne kadar yardımcı olacağınızın dozunu iyi ayarlayamazsanız, okları yardım ettiğiniz kişiler yönünde çevirebilir, kendinizden çok onların işine yarayacak durumların oluşmasına meydan verebilirsiniz. Duygusal anlamda bakacağınız olaylar, yeni tanıdığınız insanlara göstereceğiniz gereğinden fazla güven… sizin iyi niyetinizin insanlar tarafından kullanılmasına neden olabilir, ve bu da size zarar verir. Bu nedenle, duygularınızın yanına aklınızı, ve mantığınızı da almayı unutmamalısınız. Özellikle yeni tanıştığınız insanlarla aranıza bir mesafe koyup, onları denemenizi öneriyoruz; sonrasında gerekiyorsa güvenir, gerekiyorsa kendinizi korursunuz. Parasal konularda, ve aşk hayatınızla ilgili olaylar karşısında düşünmeniz gereken bir süreçtesiniz…

İkizler: Merkür Balık burcunda 2016 ilerlemesini sürdürürken, İkizler burcu olarak önemli kararlar vermeniz gereken bir dönemde bulunuyorsunuz. Fakat, gerek mesleki konularda, gerekse ailevi konularda karar verirken, çok da dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz. Aklınızın kolay karışabileceği bu dönemde, özellikle çalışırken dikkatinizin dağılmaması; ve hata yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Mesleğinizin sanat ile ilgisi varsa, yaratıcı olacağınızı söyleyebiliriz; yeni eserler üretebilirsiniz. İşinize önem vermeniz gereken bu dönemde, sorumluluklarınızın da bilincinde olmalısınız. Olaylar karşısında çok fedakarlık yapmamakla birlikte, kendinizi geri de çekmemeniz gerektiğini belirtmeliyiz.

Yengeç: Merkür Balık burcunda ilerlerken, Yengeç burcunun, doğruluğundan emin olduğu şeyleri önemsemesi gerekmektedir. Aklınızı karıştıran bir konu varsa, önce bunu araştırmalı, sonra analiz edip, ardından da her yönü ile düşünmelisiniz. Zaten olaylara çift yönlü bakmayı seven siz, bu dönemde kendinizi daha da çok başkalarının yerine koyarak düşüneceksiniz; ve bu da, çözemediğiniz sorunların üstesinden gelmenzi sağlayacaktır. Hislerinizin kuvvetleneceği bu dönemde, olayları, olmadan çok önce hissedebilme yeteneğine sahip olursunuz. Sanat ile ilgili bir işiniz varsa, çalışmalarınızı daha kolay yapabilirsiniz. Mistik konulara karşı daha ilgili olabilirsiniz. Duygularınızı sözlü; ya da yazılı şekilde ifade edebilme gücünüzün yükseleceği bu dönemde, sizinle aynı görüşü paylaşmayan insanları da anlamaya başlarsınız. Yeni tanıştığınız insanlara güvenmeden önce ise onları gözlemlemelisiniz. Çünkü insanlar çok yanıltıcı davranışlarda bulunabiliyorlar.

Aslan: Hem insan ilişkilerinde, hem aşk hayatınızda, hem de maddi konularda ölçülü, ve akıllı olmanız gereken bir dönemdesiniz. Hayallere dalmak yerine, gerçeğin peşinden gitmelisiniz. Birikmiş paranız varsa; ya da birisi tarafından size para emanet edilmiş ise, bunu iyi korumanız gereken bir dönemdesiniz. Eğer Merkür Balık burcundayken borç alacak, ya da kredi çekecekseniz, 22 Mart 2016’ya kadar olan dönemde hesabınızı çok iyi yapmalı, bu borcu ödeyebilip ödeyemeyeceğinizi değerlendirmelisiniz. Aksi halde sonradan çok sıkıntı çekersiniz. Etrafınızda sizi yanıltmak isteyen insanlar olabilir. Bu anlamda çok temkinli davranmalısınız. Birlikte olduğunuz bir insan varsa hayatınızda, onunla ilgili de dikkatli olmalı, söylediklerini iyi değerlendirmelisiniz.

Başak: Ortaklık kurduğunuz bir işiniz varsa; ya da bir sevgiliniz; eşiniz varsa, bu konularda çok iyi, ve akıllı analizler yapmanız gereken bir dönemde olduğunuzu belirtmeliyiz. Bu dönemde Başak burcu olarak hem hayal dünyasında yaşayabilir, hem de iyi niyetli olabilirsiniz. İlişkinizin ne kadar sağlam olduğunu iyi değerlendirmelisiniz. Eğer sürekli aynı problemleri partnerinizle yaşıyorsanız, bir durup düşünme, gözlemleme zamanıdır. Yeni bir birlikteliğe başlayacaksanız, öncelikle partnerinizin daha önceki ilişkilerini değerlendirmeli, sonrasında hayata, ve ilişkilere nasıl baktığını gözlemlemelisiniz. Bu durumlar sizin için uygun olur mu, bir değerlendirmeniz gerekir.

Terazi: Çalışan Terazi burcu mensuplarının, bu dönemde işlerini çok dikkatli; ve özenli bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Sanata, dine; ve insan sağlığına yönelik işlere ilgi duyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kendi sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bu dönemde, romatizma, ağrı, kabuklu yara, soğuk algınlığı, ve ayak sağlığı ile ilgili problemler yaşarsanız mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Çevrenizdeki insanların konuşma, ve davranışlarından çok çabuk etkilenebileceğiniz bir dönemdesiniz. Olayları biraz akışına bırakın. Çok fazla alkol, ve ilaç kullanımından kesinlikle kaçının. Beslenmenize dikkat edin. Önemli işleri yaparken kesinlikle bir yere not alın.

Akrep: Akrep burcu, Merkür Balık burcundayken gerçeklerden çok hayal dünyasında yaşayacak; ve, hayatını, güzel bir filmi ekrandan izler gibi izleyecek. Aşk bu zaman diliminde sizin için farklı dünyaların kapısını aralayacak; ve zihninizi açacak. Bu nedenle romantik yazışma; ve yakınlaşmalara açık olabileceğiniz bir süreç. Ancak ilişkinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. Hobileriniz, mistik konular, ve sanatsal faaliyetler bu dönemde size iyi gelecek.

Yay: İşiniz, ilişkiniz, eviniz, ve ailenizle ilgili konularda olabildiğince gerçekçi; ve tarafsız olmalısınız. Ortak iş yapıyorsanız, ya da bir birlikteliğiniz varsa, sizi rahatsız eden, yanıltan; ya da hayal kırıklığına uğratan durumların ortaya çıktığını düşünebilirsiniz. Eğer böyle bir durum söz konusu ise, mutlaka dikkatli şekilde ele alarak incelemeniz gerekmektedir. İletişimde olduğunuz insana çok fazla değer veriyorsanız, onunla ilgili gerçekleri göremeyebileceğinizi unutmamalısınız. Yeni ev alma, ev değiştirme; ya da evden ayrılma… gibi düşünceniz varsa, hem paranızı, hem de ilişkilerinizi düşünün; ve acele adımlar atmamanız gerektiğini unutmayın.

Oğlak: İletişimde olduğunuz insanlar; ve iş ortamındaki kişilerle ilişkilerinizde iyi niyetli; ve şefkatli olacağınızı söyleyebiliriz. Fakat her ne yaparsanız yapın, bunun dozunu iyi ayarlamalısınız. Aksi halde, sonrasında, karşınızdaki kişinin tavırlarının nedenlerini algılamakta zorluk çekebilirsiniz. Detayları gözden kaçırabileceğiniz bu süreçte hayalci olabilirsiniz. Bu anlamda da bilinçli olmanız gerektiğini belirtmeden geçmemeliyiz. Mesleğiniz yaratıcılık gerektiriyorsa, bu dönemin işiniz için iyi geleceğini belirtmeliyiz. İnsanlara yardım etmek; ve sağlıkları ile ilgilenmek konusunda da atılımlarda bulunabileceğiniz bir dönemdesiniz…

Kova: Aşka bakış açınızın değişebileceği bu süreçte, para kazanmak; ve kazandığınız parayı harcamak gibi konularda da farklı düşünceler içerisine girebilirsiniz. Detayları göz ardı edebileceğiniz bu süreçte, aklınızı kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Sizin için hassas bir dönem söz konusu olabilir. Maddi anlamda atacağınız her adımı, gerek harcama, gerekse de yatırım adıma çok iyi değerlendirmelerden sonra atmanız gerekmektedir. Mesleğiniz sanat, sağlık, ya da mistik konularla alakalı ise, iyi paralar kazanabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Balık. İlişkiniz, aileniz, eviniz… gibi konularda kişisel karar vermenizin gerekebileceği bu dönemde, kararlarınızı iyice gözden geçirmeniz gerekmektedir. Merkür Balık burcunda olduğu için Balık burcu olarak siz özellikle dikkatli olmalısınız. Sevdiğiniz insanlara çok fazla düşkün olmanız dolayısı ile onlar adına çok fazla fedakarlık yapabilirsiniz; ve bu da sizin iyi niyetinizin kullanılmasına neden olabilir. Bilinçli şekilde düşünmeniz gereken bu dönem, her ayrıntının da gözden geçirilerek karar verilmesi gereken bir dönemdir. Bu dönem sizin için çok önemli, ve yeni eserler ortaya koyabilmenizin söz konusu olduğunu belirtmeliyiz.

Yorum Yapmak Istermisin?

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin

.