Satürnün Oğlak Burcunda İlerlemesi


Satürnün Oğlak Burcunda İlerlemesi

2018’in yaklaşması ile birlikte bizler yıllık burç yorumlarına yönelttiğimiz ilgimiz ile burçlar gündemini unuttuk. Aslında hem yıllık burç yorumları, hem aylık burç yorumları, hem de diğerleri, gezegenlerin burçlar üzerindeki etkisi ile şekilleniyor. Ve 20 Aralık 2017 itibari ile Satürnün Oğlak burcuna geçmesi durumu söz konusu olacak. Satürnün oğlak burcuna geçişi burçları 2020 yılına kadar etkileyecek. İşte bu nedenle, 12 burç için, Satürnün Oğlak burcunda ilerlemesini değerlendirmek istedik.

Satürnün Oğlak Burcunda İlerlemesi

Koç Burcu: Gerek işinizle, gerekse de toplumsal konulardaki sorumluluklarınız bu dönemde her zamankinden fazla olacak. Kariyerinizde zirvede olacaksınız; ama bu, zorluklarla karşılaşmayacağınız anlamına gelmesin, bazen dışsal sebepler, bazen yöneticiler, bazen iş ortamı sizi zorlayacak. Devletle ilgili konularda ve kamusal alanda her zamankinden daha dikkatli olmalısınız.

Boğa Burcu: Bilgilerinizi ve tecrübelerinizi uzun vadeye yayarak geliştirip, edindiğiniz bilgileri de diğer insanlarla paylaşacaksınız. Uluslararası işler, yabancılarla çalışma, yurtdışı seyahatleri, sınavlar; ya da almış olduğunuz eğitim için her zamankinden daha fazla çaba sarf etmeniz gerekecek. Hayata bakış açınızı, inançlarınızı, görüşlerinizi, Satürnün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte daha gerçekçi ve somut şekilde değerlendireceksiniz.

İkizler Burcu: Yatırımlarınız, finansal konular, banka işleri, ortaklarla olan çalışmalar… daha dikkatli ve planlı olmanızın gerektiği konular; planlı çalışmanızda çok büyük fayda var. Çalışma yaşamınızda bir kriz yaşayabilirsiniz ve kontrollü davranmanızın gereği de bundan kaynaklı olabilir. Sorumluluğunuz, yakın çevrenizden birilerinin parasını kontrol etmenizin gerekmesi ile birlikte artabilir.

Yengeç Burcu: Mesleki alanda yükselmeniz söz konusu ve bu durum sorumluluğunuzun artacağı anlamını taşıyor. Kariyerinizde ilerleyeceğiniz bu dönemde, çok daha dikkatli hareket etmelisiniz. Evliyseniz ve eşinizle sorunlarınız varsa, bu durum sizi boşanma sürecine kadar götürebilir. Evli değilseniz ve ciddi bir ilişkiniz varsa, Satürnün Oğlak burcuna geçişinin sonrasında evliliğe emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Aslan Burcu: Önümüzdeki üç yıl boyunca; yani 2020’ye kadar daha fazla iş alabilirsiniz; ama bunun getirisi, iyi organize olmanızın gerekliliğidir. Birlikte çalıştığınız kişiler, devletle ilişkileriniz, organizasyonlarınız, iş yükünüz.. almış olduğunuz daha fazla sorumluluk dolayısı ile her zamankinden fazla dikkat ve önem gerektirecek. Sağlığınıza ve günlük düzeninize ise dikkat etmelisinir.

Başak Burcu: Bu dönemde sevdiğiniz işi yaparsanız ya da yaratıcı olduğunuz bir alanda çalışırsanız, Satürnün Oğlak burcuna geçmesi sizin için ilerleme anlamını taşıyabilir. Aşkta ya da diğer keyif aldığınız konularda ise durum ters dönebilir ve keyfinizin kaçması söz konusu olabilir; çünkü bu anlamda biraz katılaşmanız mümkün. Çocuğunuz varsa, onunla ilgili daha ciddi kararlar almalı ve gerçekçi olmalısınız.

Terazi Burcu: Ailenizle ilgili sorumluluğunuz ve evinizle ilgili uğraşılarınızın artabileceği bir dönem. Atalarınızdan kalan mirasınız varsa, gayrimenkul ya da toprakla ilgili varlıklarınız söz konusu ise bu dönemde daha ciddi olmalısınız. İş hayatınızda sonlanmalar yaşayabilir, sonrasında yeni arayışlara geçebilir; ardından da yeni adımlar atabilirsiniz.

Akrep Burcu: Zihinsel olarak daha gerçekçi ve ciddi olmanızın gerekeceği bir döneme, Satürnün Oğlak burcunda ilerlemesi ile birlikte giriyorsunuz. Zaman zaman aklınızdan kötü düşünceler geçebilir. Öğrenci iseniz eğitim ve sınavlarınızda artışın olacağı bir dönem olacak. Yakın çevrenizle daha fazla ilgilenecek; kardeşlerinizle ciddi anlamda yakın olacaksınız.

Yay Burcu: Maddi anlamda kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için çalışacağınız bir döneme giriyorsunuz. Üzerinizdeki yükün hafifleyeceği bu dönemde, işinizde daha çok kazanmak istiyorsanız becerileriniz ve yetenekleriniz doğrultusunda çalışmalısınız. Satürnün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, işteki sorumluluklarınızı arttırıp, harcamalarınızda dikkatli olursanız, daha olumlu bir üç yıl geçirebilirsiniz.

Oğlak Burcu: Satürnün Oğlak burcunda ilerlemesinden; yani sizden söz ediyoruz sevgili Oğlak burcu. Satürnün Oğlak burcuna etkisi, yeni başlangıçlar yapmak ve sorumlulukların artması ile ilişkili olacak. Kariyer hayatınıza yeni yönler verebilecek bir kararlılık içerisindesiniz; bunun yanında iş hayatınızdaki yükleriniz her geçen gün biraz daha artacak. Bu gelişmeler sizde bazı kısıtlamaların olmasına neden olabilir; ama bu kısıtlamalar size, kendi kendinize yetebileceğinizin göstergesi olarak geri dönüş sağlayacaktır. Satürnün Oğlak burcuna etkisi, insanlarla olan ilişkilerde ve sağlık konusunda daha gerçekçi olacağınız yönünde.

Kova Burcu: Elinizde olmayan bazı sebepler ya da tam olarak bilemediklerinizden dolayı, bu dönemde belirsizlikler ve karışıklıklar yaşayabilirsiniz. İşinizi değiştirme durumunuz söz konusu ise şimdiye kadar hiç tecrübe etmediğiniz bir alanda çalışmaya başlayabilirsiniz. Zaman zaman gündeme, gizli düşmanlıkların gelebilmesi durumu söz konusu olabilir. Bir şeyleri kabul etmek bazen işinizi kolaylaştırabilir.

Balık Burcu: Üzerinizde fazla olan yükleri hafifleterek, daha gerçekçi planlar yapabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Dernek, parti, grup… gibi sosyal olabileceğiniz ortamlardaki sorumluluklarınız artıyor. Gelecekten beklentilerinizi daha gerçekçi bir şekilde değerlendirip, kendinize ona göre bir yön verin. Elinizden geldiğince iyimser olun ama arkadaşlarınızı seçerken dikkatli davranmayı da unutmayın.

Yorum Yapmak Istermisin?

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin

.