5 Nisanda Doğanlar


5 Nisanda Doğanlar

5 Nisanda doğanlar hakkında detaylı bilgilere sahip olabileceğiniz ilerleyen bölümlerde, 5 Nisanda doğanlar hangi burçtur sorusunun yanıtını alacaksınız ilk olarak. Bu noktada sizlere onlar hakkındaki sağlık detaylarından da kısaca söz edeceğiz. Ardından da 5 Nisanda doğanların özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. İster sevgiliniz, ister anne – babanız, isterseniz de çocuğunuz ya da eşiniz olsun, 5 Nisanda doğanları tanıyabileceğiniz doğru adrestesiniz.

5 Nisanda Doğanlar Hangi Burçtur?

21 Mart’tan sonra; ama 21 Nisan’dan önce doğanlar gibi 5 Nisanda doğanlar da Koç burcudurlar. Sağlık açısından bakıldığında, özellikle vücutlarının baş bölgesine dikkat etmeleri gerekir. Koç burcu çok acelecidir. Bu aceleciliği, onun ani hareketlerine neden olduğu için baş bölgesinden yara alabilirler. Hiç bir şey olmasa bile sık sık başlarının ağrıdığını duyabilirsiniz.

Yüzlerine de başları kadar dikkat etmeleri gereken Koç burcu mensupları, kesik ya da yanık gibi bir sorunla, yüzlerinde karşı karşıya kalabilirler. Sinirleri bozulduğunda midelerine zarar verebilirler. Bununla birlikte çok fazla adrenalin salgılanması durumu söz konusudur ve buna bağlı olarak da pek çok Koç burcunun coşkulu ve heyecanlı olduğuna sahip olabilirsiniz. Ancak adrenalin tehlike zamanlarında salgılandığı için, zaman zaman dengesiz hareketlerine denk geleceğiniz Koç burcuna bu noktada anlam vermekte zorlanabilirsiniz de.

Hastalanmayı sevmez, hastalıkların belirtilerini görmek istemezler. Bu noktada doktora gitmez, ateşleri çıktığında bile savaşırlar. Çalışmak ve hareket halinde olmak onlar için yaşam biçimidir. Dolayısı ile hastalandıklarını anlayabilmeleri için ancak yatağa düşmüş olmaları gerekmektedir.

Metabolizması hızlı olan 5 Nisanda doğanlar genellikle kilo sorunları yaşamaz, kilo alsalar dahi kolay bir şekilde geri verebilirler. Güzel, ama aynı zamanda sağlıklı yemekleri yiyebilecek kadar iyi bir damak zevkleri vardır. Vitamin, protein ve fosfor bakımından zengin beslenmeleri gerekir. Bu noktada balık, tavuk ve geniş yapraklı yeşil sebzeleri yemeye özen göstermeleri önemlidir.

5 Nisanda Doğanların Özellikleri

Edebiyata olan ilgileri çok yoğun olmakla birlikte, hayal güçleri de bir o kadar gelişmiştir. Çok eğlenceli bir yapıya sahiptirler. Sürekli bir şeyler okumak ister, kendileri de okunmaya değer şeyler yazarlar. Ticari anlamda da oldukça başarılıdırlar ve geleceği görürler. Bu noktada adı pek çok insan tarafından bilinen bir iş adamı olmak onlar için hiç de zor değildir; Sakıp Sabancı gibi…

5 Nisanda doğanların özellikleri arasında insanları ikna edebilme yeteneğinden de söz etmek gerekir ki bu noktada pek çok arkadaşlarının fikirlerini değiştirebilecek kapasitededirler. Ailelerine düşkündürler. Ama zaman zaman sinirlerini kontrol altına almakta zorlanırlar. Bu durum da çocuklarının onlardan uzaklaşmasına neden olabilir.

Yorum Yapmak Istermisin?

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin

.